کتاب مدیریت زمان ( برگزار شد ✅ )

درباره کتاب مدیریت زمان


زندگی زناشویی به معنای زندگی مشترک دو نفر است که به عنوان یک زوج با یکدیگر زندگی می‌کنند. این زندگی مشترک شامل ارتباطات، تعهدات، مسئولیت‌ها و لذت‌های مشترک است. زوجین در زندگی زناشویی به اشتراک گذاشتن زندگی روزمره، تصمیم‌گیری در مورد مسائل مختلف، ایجاد یک محیط زندگی مشترک و حل مشکلات با یکدیگر مشغول هستند.

مدیریت زمان در زندگی زناشویی مهم‌ترین عنصر برای داشتن روابط سالم و خوشبخت است. این موضوع بیشتر از هر چیزی نیازمند هماهنگی و تعامل میان همسران است.
در واقع توانایی مدیریت زمان و تعادل بین زندگی خصوصی و شغلی، مسئولیت‌های خانوادگی و فرصت‌های تفریحی نقش مهمی در زندگی زناشویی ایفا می‌کند.


علی شمیسا در کتاب مدیریت زمان در زندگی زناشویی، راهکارهایی نوین و علمی جهت هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی مدرن در زندگی مشترک ارائه می‌دهد.

 

در بخشی از کتاب مدیریت زمان در زندگی زناشویی: تمام زندگی‌تان را برنامه ریزی کنید می‌خوانیم:

وقتی تصمیم می‌گیرید کاری را انجام دهید، لطفاً از بالغ برنامه‌ریزی خود کمک بگیرید تا آن را در نقشه زمانی خود گنجانده و تعریف کند. زن و شوهر باید دست از ابن‌الوقتی برداشته و هیجان‌زده نشوند و برای هر‌ کار زمانی خاص را برنامه‌ریزی کنند. شاید بگویید نمی‌شود این‌طور دقیق بود، اما بهتر است به‌طورکل به این شعار و ادبیات معتقد باشید. حال بیست یا سی درصد هم برای کارهای نشدنی اختصاص دهید، اما این‌که زن و شوهر یاد بگیرند آنی تصمیم نگرفته و برنامه‌ریزی بکنند، بسیار مهم است. دیگر به هر ‌خواست و انتظاری بلافاصله جواب نمی‌دهید و اجازه نمی‌دهید دیگران وقت شما را بگیرند؛ صبح که از خواب برمی‌خیزید، ذهنتان برنامه‌ریزی‌شده و سرگردان نیست، وقت تلف نمی‌کند و مستقیم و بلافاصله به‌سراغ کار تعریف‌شده می‌رود. این شیوه کارایی شما را به‌مرور بالا می‌برد و به‌نوعی سبک زندگی‌تان به‌روز می‌شود.

 

درباره علی شمیسا


علی شمیسا سال ۱۳۴۶ به دنیا آمده و روانشناس، مشاور ازدواج و خانواده، مشاوره کودک، مدرس و درمانگر تحلیل رفتار متقابل است. او عضو هیات رئیسه انجمن مشاوره ایران در سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۶ بوده و از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۵ سردبیری مجله روانشناسی جامعه را نیز بر عهده داشته است. دکتر شمیسا کتاب‌های متعددی در حوزه روانشناسی نوشته است که برخی از آنها عبارتند از: «بازی‌های روانی مردم»، «تازه به دوران رسیده‌ها»، «الفبای تغییر»، «صمیمیت جنسی»، «مهارت‌های زندگی»، «شخصیت‌شناسی»، «اعتماد به نفس»، «درمان افسردگی و اضطراب»، «ذهن فضول»، «فوت و فن‌های نوازش»، «کامل‌گرایی، کمال‌گرایی»، «بازی‌های روانی در زندگی زناشویی»، «مردان مجنون، زنان لیلی»، «آشنایی با کودک درون» و… دکتر شمیسا در آثارش سعی می‌کند که روانشناسی را بومی و متناسب با فضای زندگی مردم ایران کند.

ارائه‌دهنده:

علی شمیسا

اسکرول به بالا