کتاب از خوب به عالی ( برگزار شد ✅ )

برای دریافت اطلاعات بیشتر و کد تخفیف گروهی تماس بگیرید:


09366111220

درباره «کتاب از خوب به عالی»

کسب و کارهای خوب زیادی در دنیا وجود دارند. اما تعداد شرکت‌هایی که توانسته‌اند مرزهای خوب بودن را پشت سر بگذارند و به عالی دست پیدا کنند بسیار اندک است اما چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ کلید موفقیت آن‌هایی که به عالی دست پیدا می‌کنند چیست؟

خوب دشمن عالی است و این یکی از دلایل مهمی است که سبب می‌شود افراد یا کسب‌وکارهای کمی موقعیت خود را به سوی عالی شدن تغییر دهند. افراد اندکی به زندگی عالی دست می‌یابند؛ زیرا خوب زندگی‌کردن راحت‌تر است. بیشتر شرکت‌ها هرگز عالی نمی‌شوند؛ چون بیشتر آن‌ها به حد کافی خوب هستند و این مهم‌ترین مشکل آن‌هاست.

از خوب به عالی اثر جیم کالینز اولین بار در سال ۲۰۰۱ و با عنوان کامل «good to great: why some companies make the leap- and other’s not» منتشر شد. این کتاب در دسته‌ی کتاب‌های مدیریتی قرار می‌گیرد و درباره‌ی مهارت‌هایی حرف می‌زند که می‌توانند یک اتفاق خوب را به یک اتفاق عالی تبدیل کنند. این کتاب در زمان انتشار به فروش چهارمیلیون نسخه رسید که در میان کتاب‎‌های حوزه کسب و کار در زمان خودش بی‌نظیر بود. تعدادی از مدیران وال استریت ژورنال این کتاب را بهترین کتاب مدیریتی‌ای که خواندند نامیدند و پابلیشرز ویکلی آن را با واژه‌ی ارزشمند توصیف کرد.

در بخشی از کتاب از خوب به عالی می‌خوانیم:

شرکت‌های از خوب به عالی که از همان ابتدای کار موفق عمل کردند، بسیار کم بودند. دلیلش تا حد زیادی این بود که آن‌ها به رشد و موفقیت خود واکنشی نادرست داشتند. موفقیت کارآفرینانه مستلزم خلاقیت، قدرت تجسم و جسارت در حوزه‌های بدیع و ناشناخته و شور و اشتیاقی بی‌اندازه است. وقتی شرکتی رشد می‌کند و ابعاد پیچیده‌تری می‌یابد، به‌تدریج از مسیر موفقیت خود منحرف می‌شود و افراد جدید، مشتریان جدید، سفارشات جدید و محصولات جدید ذهنش را مشغول می‌کند. با این همه آشفتگی، آن چیزهایی که روزی بسیار دوست‌داشتنی و مطلوب بود اکنون به هدفی ناهماهنگ و در‌هم‌ریخته تبدیل می‌شود. نبود برنامه‌ریزی، نبود نظم مالی، نبود سیستم و هر گونه انضباط و مقررات، تعادل و ثبات سازمان را از بین می‌برد و مشکلات در همه حوزه‌ها از جمله مسائل مربوط به مشتری‌ها، گردش مالی و برنامه‌ها ظاهر می‌شود.

📚 کتاب:از خوب به عالی
✍️ نویسنده: جیم کالینز
‌✔️ مترجم: فاطمه باغستانی

🥤همراه با پذیرایی عصرانه

 

درباره «جیم کالینز»

جیم کالینز متولد ۲۵ ژآنویه ۱۹۵۸ در شهر بولدر در کلرادو آمریکا است. حرفه او نویسندگی و مشاوره مدیریت و مدرس دانشگاه در مبحث توسعه پایدار شرکت و رشد آنها است. کالینز مدیریت را در دانشگاه استنفورد خواند و بعد از آن مدرک MBA خود را پس از ۱۸ ماه به عنوان مشاور مک کینزی گرفت. سپس به عنوان مدیر تولید در شرکت Hewlett-Packard مشغول به کار شد.

کالینز تحقیقات و تدریس خود را در دانشکده تحصیلات تکمیلی دانشگاه استنفورد شروع کرد که در آن جایزه آموزش برجسته را در سال ۱۹۹۲دریافت کرد.

نشریه فوربس نام او را در سال ۲۰۱۷ در فهرست صد مغز زنده‌ی کسب و کار در سطح جهان قرار داده است.شریه Thinker نیز نام جیم کالینز را در سال‌های مختلف جزو ۵۰ متفکر برتر جهان اعلام کرده است و حتی در سال ۲۰۱۱ نام کالینز به رده‌ی چهارم رتبه‌ی بندی Thinker نیز رسید.

 

ارائه‌دهنده:

میلاد بیات

اسکرول به بالا